YI home camera problem

Дискусија во форумот 'Yi Камери' започната од nikola.nikolaj, 22 јун 2017.

 1. nikola.nikolaj

  nikola.nikolaj New Member

  Член од:
  22 јун 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поздрав,
  Дали некој има искуство со YI home camera?
  Не може да се конектираш на камерата од ниту една друга мреж(3G/4G) освен он локалнота мрежа.
   
  #1
 2. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Имаш порт форвардинг направено на рутерот, зада пристапиш до камерата?
   
  #2
 3. nikola.nikolaj

  nikola.nikolaj New Member

  Член од:
  22 јун 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Да Да
  До пред некој ден работеше ОК
   
  #3
 4. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Правеше нешто на камерата во меѓувреме?
   
  #4

Сподели преку: