Stable [v7.2 multilanguage] Xiaomi EU

Дискусија во форумот 'Системски Надградби (Stable)' започната од Admin, 6 мај 2015.

 1. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Има, провери во темата на првата страна имаш линкови.
   
  #121
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.846
  Допаѓања:
  1.185
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Здраво и добредојде. Имаш ЕУ софтвер кој е еден од најптимизираните, но се инсталира со отклучен Bootloader. Еве ја последната верзија:
  https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298932500
  Има и Global верзија, која ја прави Mi и еве линк до најновата:
  http://bigota.d.miui.com/V8.2.4.0.M...DL_20170522.0000.00_6.0_global_0cc0f93a7c.tgz

  Ако треба некако инфо, слободни пиши тука.
   
  #122
  На gor73 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gor73

  gor73 New Member

  Член од:
  16 јун 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 pro
  Верзија:
  MUI Global 7.2.5.0.0
  Јас се извинувам, но ме интересира како да го инсталирам.
   
  #123
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.846
  Допаѓања:
  1.185
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Пушти скриншот од About ќе ти кажам.
   
  #124
 5. gor73

  gor73 New Member

  Член од:
  16 јун 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 pro
  Верзија:
  MUI Global 7.2.5.0.0
  Еве го скриншотот
   

  Прикачени податотеки:

  #125
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.846
  Допаѓања:
  1.185
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Ова мора да се флешува во EDL мод затоа што тој софтвер е нелегален и мора да се пребрише комплетно. Провери само гаранцијата дали тоа го покрива, затоа што во мк сем Hi Store сите други кинат гаранции ако инсталираш официјален фабрички софтвер :)
  Чудно знам, но ќе се прекрати брзо.
   
  #126
  На gor73 и kirev им се допаѓа ова.
 7. gor73

  gor73 New Member

  Член од:
  16 јун 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 pro
  Верзија:
  MUI Global 7.2.5.0.0
  Благодарам на информацијата, но јас не се разбирам ни од ЕДЛ Мод ни од ништо. Има ли некој во Македонија што може да ја заврши работата за мене и колку ќе ме кошта. Ако земам јас да го оправам ќе го утнам.
   
  #127
 8. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Однеси го во Хај, мислам дека ке ти го средат за добра цена. :)
   
  #128
  На gor73 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Davorkne

  Davorkne New Member

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Верзија:
  Android 6.0.1 (Marshmallow)
  Пред се здраво на сите,пред некој ден земав Хиаоми редми 4х,имам андроид 6.0.1,и MIUI version: Global 8.2| Stable 8.2.9.0 (MAMMIEA) дали е ок?или треба да му ставам друга верзија?Значи ваков е фабрички купен,нема ништо пипано и чепкано.
   
  #129
 10. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Во ред е, официјален глобален ром имаш.
   
  #130
  На Davorkne му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Davorkne

  Davorkne New Member

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Верзија:
  Android 6.0.1 (Marshmallow)
  Благодарам на одоговорот :)
   
  #131
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gor73

  gor73 New Member

  Член од:
  16 јун 2016
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 pro
  Верзија:
  MUI Global 7.2.5.0.0
  Како да ги контактирам од HI store за да го оправат телефонот со софтвер што одговара и е MIUI 8, и ако знаеш колку ќе ме кошта тоа
   
  #132
 13. Davorkne

  Davorkne New Member

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Верзија:
  Android 6.0.1 (Marshmallow)
  Уффф искрено незнам како,види на сајтот нивни број и јави се на тие броеви.
   
  #133

Сподели преку: