SIP call на РН2

Дискусија во форумот 'Redmi Note 2 (Hermes)' започната од dimsa, 9 јун 2016.

 1. dimsa

  dimsa New Member

  Член од:
  8 окт 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  20
  Телефон:
  Redmi Note 2 Prime
  Здраво,

  ме интересира дали некој имал прилика да ја проба SIP функционалноста на MIUI-to. Се обидов да го поврзам, се регистрира акаунтот но кога ќе треба да добие повик јавува грешка дека dialer апликацијата е падната. Има некое друго место со сетинзи за SIP за кои не знам, освен Call settings.

  Фала многу
   
  #1
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Не, но мислам дека работи само во Кина.. Како и нивниот Virtual Call. Може има и нешто што незнам, пиши ако дознаеш..
   
  #2

Сподели преку: