Redmi Note 4 battery

Дискусија во форумот 'Redmi Note 4 / 4X' започната од dimsa, 15 дек 2016.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Може да се стави Developer 7.1.5 мислам дека тој ги има сите нови печови за него.. Но треба да се истестира прво дали е како треба. Некој со РН 4 ако е кабаетлија да проба и да пише..
  Инаку во Хај Сторе се ставаат исклучиво фабрички билдови, CN, Global или EU (ретко) и така мора да биде по процедура.
   
  #21
 2. dimsa

  dimsa New Member

  Член од:
  8 окт 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  20
  Телефон:
  Redmi Note 2 Prime
  А глеам на сајтот има 8.1.4.0 стабилен, имаш инфо да не е тој со сите печови ?
   
  #22
 3. xaoc

  xaoc Active Member

  Член од:
  3 фев 2015
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  68
  Телефон:
  redmi note 4g
  Верзија:
  v5
  8.1.4.0 е ок. Све работи само навечер пак се троши батеријата 7-10% т.е. не иде телефонот у дип слип. Ставај слободно

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #23
  На Admin и dimsa им се допаѓа ова.
 4. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  8.1.2.0 беше повлечен за симнување, поради тој баг. Значи од 8.1.4.0 натака ќе се среди..
  @xaoc тебе ти е Nightly ако ти го повлекол тој ром изгледа..
   
  #24
  На xaoc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Незнам по кој пат. Стави ги двата печ архиви преку TWRP, и нема да ти ја цеди батеријата преку ноќ, кога мирува телефонот. 1 минута е работа, а ке ти заштеди доста време.
   
  #25
 6. xaoc

  xaoc Active Member

  Член од:
  3 фев 2015
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  68
  Телефон:
  redmi note 4g
  Верзија:
  v5
  Друже изглеа не се разбравме. Од HK goldway е телефонот не е од кај мејкер. Нема ТВРП

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #26
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. xaoc

  xaoc Active Member

  Член од:
  3 фев 2015
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  68
  Телефон:
  redmi note 4g
  Верзија:
  v5
  Nightly e... Во updater пишува stable

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #27
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Ааа ништо, 30 ден месечна чланарина за форум тогаш

  Sent from my MI 5
   
  #28
  На dimsa и xaoc им се допаѓа ова.
 9. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Што има врска од каде е. На секој може да се стави TWRP.
   
  #29
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xaoc

  xaoc Active Member

  Член од:
  3 фев 2015
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  68
  Телефон:
  redmi note 4g
  Верзија:
  v5
  Знам ама не можам да се замарам со тие работи... Освен ако мора...

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #30
 11. ChombeUnited

  ChombeUnited New Member

  Член од:
  5 дек 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  7
  Како да го направам тоа, има негде мануал да ми пратиш? фала?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #31
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  #32
  На ChombeUnited му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  #33
  На MI 4C ZorSpa и Dr.MTR им се допаѓа ова.
 14. mnikolce

  mnikolce Active Member

  Член од:
  15 апр 2015
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  95
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W / Xiaomi Redmi 2
  Верзија:
  MIUI Последната :)
  Admin совет за оваа појава? Note 4 mtk, врти на Ми лого, сп флаш е успешен, не сака да почни со полнење... Дали е замината батеријава?[​IMG]
  И кога ќе го вклучам на струја, толку светнува Ми лого и бутлуп...
  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  #34
  Последна промена: 21 мар 2018
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Може да е отидена да, или пак колото за полнење да отишло.
   
  #35
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: