Redmi Note 2 - Android 6

Дискусија во форумот 'Redmi Note 2 (Hermes)' започната од dimsa, 2 окт 2017.

 1. dimsa

  dimsa New Member

  Член од:
  8 окт 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  20
  Телефон:
  Redmi Note 2 Prime
  Здраво на сите,

  дали има РОМ базиран бар на Андроид 6 за Redmi Note 2 (Hermess) ?
  Дали е овој валиден РОМ https://androidfilehost.com/?fid=745849072291677261 и дали е стандард упатството за него (преку System Updates, select file, па remove cache после флеш) ?

  Моменталниот РОМ ми е MIUI by xiaomi.eu 8.2 | Stable 8.2.1.0 (LHMCNDL)
  Фала многу
   
  #1
 2. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  Зошто ти треба Андроид 6?
   
  #2
 3. dimsa

  dimsa New Member

  Член од:
  8 окт 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  20
  Телефон:
  Redmi Note 2 Prime
  Минимум барање е за да можам да инсталирам компаниски акаунт за GSuite (и нормално да не е рутиран).
   
  #3
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: