HOT! Redmi 4 / Pro за првпат во Македонија - Супер Промо Акција

Дискусија во форумот 'Redmi 4 / Pro' започната од Admin, 29 ное 2016.

 1. pirej

  pirej New Member

  Член од:
  16 сеп 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  15
  Pa toa so go pisa, onaka opsto kako e kao telefonce, moite posledni 2 se Redmi2 i Nexus-5X.
  Redmi2 ispadna dzverka nevidena, sum go flashuval u prosek po 2 pati na den otkako e kupen, i muka nema.(zatoa i sakam pak Xiaomi)
  Nexusot.. kao demek brend... osven kamerata, nisto drugo ne mu e bas..
   
  #101
 2. alexandar

  alexandar New Member

  Член од:
  10 апр 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Фала, и мене повеќе ми прави ќејф Note-ot дека е понов и претпоставувам дека подобар софтвер има ради тоа.
   
  #102
 3. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Кај си останал со редми 2тс таму ќе продолжиш со редми 4та но сега за парите добиваш метално куќиште и топ изглед на тел.За флешувањето/префлешувањето си знаеш ништо не е сменето,све си е исто и овој е ѕвероина :D

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #103
  На Admin и pirej им се допаѓа ова.
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Софтверот е добар кај сите ми телефони,колку што знам и двата се на 8.2 последен софтвер но нека пише некој што го има ноте 4х ќе добиеш информација од прва рака.Јас можам само за редми 4 про да ти кажам што како.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #104
 5. pirej

  pirej New Member

  Член од:
  16 сеп 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  15
  Do admin.. sho e so cenata na siviot Redmi4 pro, racno da ne e boen pa e +20 evrinja :)
   
  #105
 6. alexandar

  alexandar New Member

  Член од:
  10 апр 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  И уште едно прашање. Note 4X од хајстор доаѓа со ЕУ ром или ке треба сам да чачкам? :D
   
  #106
 7. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Јас го имам баш тој и да ти кажам право,вреди плус 20 еур(не сум љубител на бели тел)

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #107
 8. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Мислам дека доаѓа со глобал миуи ром,за да ставиш еу ром треба да отклучиш бл,но ќе ти пише админ ќе добиеш имформација од прва рака.Мојот редми про беше со глобал миуи ром,од пред 2 дена возам еу ром

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #108
  На alexandar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Сите се со Глобал ром сем Редми Про.
   
  #109
 10. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Зависи. Новиот Глобален за Ми5s подобро го менаџира рамот од последната европска стабилна верзија.
   
  #110
  На Admin и Dande им се допаѓа ова.
 11. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Што ќе ти е рам слободен :)
   
  #111
 12. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  И јас не знам. Ете така останало зборот да има слободно. :)
   
  #112
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Добро легнува ЕУ ромов(8.1.3.0)
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #113
  На Shockley101, Dr.MTR и Admin им се допаѓа ова.
 14. wiksa

  wiksa New Member

  Член од:
  4 мај 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  5
  Телефон:
  Xiaomi Redmi 4
  Дечки има ли понова верзија од софтверот за Редми 4
  Во моментов имам MIUI8.2 by xiaomi.eu 7.1.12 | beta
  Ако има од каде би можел да ја симнам зашто последен пат кога симнував изгледа сум згрешил нешто па место стабилна сум симнал Бета, а и стално кога проверувам дали имам надградба ми проверува во weekly
   
  #114

Сподели преку: