Redmi 3 upgrade MIUI 7 to 9

Дискусија во форумот 'Redmi 3 / Pro' започната од samin, 23 мар 2018.

 1. samin

  samin New Member

  Член од:
  23 мар 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  078344178
  Верзија:
  MUIU 7
  Здраво,

  Користам Redmi 3 со MIUI 7 веќе 2 години. Сакам да го инсталирам последната верзија на MIUI 9, преку Update апликацијата не се инсталираат нови верзии! Во различни форуми ми препорачуваат да инсталирам MIUI9 преку Fastboot метода.

  Дали некој инсталирал MIUI 9? Дали работат сите компоненти од телефонот нормално?

  Поздраз,
   
  #1
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Таа е фабричката метода, немаш проблем. Но за тој модел требаш со Mi Flash да инсталираш fastboot rom. Прати скриншот од About.
   
  #2
 3. samin

  samin New Member

  Член од:
  23 мар 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  078344178
  Верзија:
  MUIU 7
  Vi blagodaram na odgovorot. Istovremeno vi dostavuvam screenshot od About.
  Pozdrav,
   

  Прикачени податотеки:

  #3

Сподели преку: