РОМ MIUI 7.5.15 Beta Android 7.0 Nougat / Mi5s

Дискусија во форумот 'Mi 5s / Mi 5s Plus' започната од Dr.MTR, 16 мај 2017.

 1. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Следниов ром се појави на XDA и авторот тврди дека ромот е превземен од официјалните Xiaomi сервери , каде што овој ром е достапен засега само за бета тестерите.

  Recovery Image MIUI_MI5S_7.5.15:

  Код:
  https://drive.google.com/file/d/0ByOygkNohVL5LXM3ZG5GeHloVEE/view
  FastBoot Image MIUI_MI5S_7.5.15 :

  Код:
  https://drive.google.com/file/d/0ByOygkNohVL5b2lDNnY2eGNLam8/view
  24/5/2017 Latest Leaked version MIUI_MI5S_7.5.24

  Код:
  https://drive.google.com/open?id=0ByOygkNohVL5alhfRVFYTmZTOFU
  
  6.6.2017 MIUI 7.6.6 Android N Build:

  Код:
  http://bigota.d.miui.com/7.6.6/miui_MI5S_7.6.6_6ed6e1c814_7.0.zip


  НАПОМЕНА: ОВА Е НЕОФИЦИЈАЛЕН БЕТА БИЛД, И ВО ИСТИОТ СЕ МОЖНИ ПОГОЛЕМ БРОЈ НА БАГОВИ ! Флешувајте го засега само како тест билд. Не се препорачува сеуште за daily driver.

  Preview:

  [​IMG]
   
  #1
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Да ова е без ознака ром, може да е и некоја модифицирана верзија која произлегла од некоја интерна бета. Нека тестираат прво убаво, па после ќе се „летаме“' :)
   
  #2
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Не е лошо да се има како preview верзија. Кој сака нека тестира. Не е за секојдневна употреба секако.
   
  #3
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: