HOT! MIUI 6 [5.6.18 - Official] - NEW

Дискусија во форумот 'Nexus 5' започната од Admin, 4 апр 2015.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Еве стигна MIUI 6 за Nexus 5, кој сака да го проба.
  Се инсталира преку Custom Recovery стандардно, со Wipe на све од стариот систем.
  Ако немате recovery, најдете ја тука на форумот, со упатство како се инсталира.

  http://www.miui.mk/files/Nexus5/miui_Nexus5_5.4.3_ea6b128c69_4.4.zip

  Ако некој го проба нека пише мислење.
   
  #1
  На Dande, Bumble и dejan_str им се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  #2

Сподели преку: