РОМ MIUI за Nexus 7 wifi (2012) 16 gb

Дискусија во форумот 'Nexus 7' започната од Dande, 4 дек 2015.

 1. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  инструкции чекори како да инсталирам миуи на нехус 7
   
  #1
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Има стара верзија, v4, на база на 4.1 Андроид. Ако сакаш, ѕирни тука.. Нема разлика никаква со инсталација на други уреди. Ставаш Custom Recovery за да можеш да го флешнеш зипот и толку..
  - DOWNLOAD ROM
  - ТЕМА ЗА ПОТРЕБНИ ФАЈЛОВИ И ИНСТРУКЦИИ

  мислам дека нема протреба да ги преведувам тука, јасно е. Ако заглавиш пиши..
   
  #2
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  ова е за вториот модел на nexus 2013..
   
  #3
 4. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Епа батка, како е насловот на темата :) :) ти го ставаш..

  Еве за тој тогаш, верзија 4.8.22 (V5) :
  РОМ
  Тема
   
  #4
 5. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  јас се извинувам батка, но добар е насловот :) уморен си... :)
   
  #5
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Хахаха, ок.. Насловот е Нексус од 2012-та. А Нексус II е од 2013-та.. Затоа..
   
  #6
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  ме буниш а фаќа викенд, чекај уште еднаш да видам, значи нехус 7 од 2012 модел со вифи, убаво сум си напишал...
  се извинувам по грешка ја ставив темата во нехус 5 пошто од мобилен не можев да дејствувам...ако може преместете...
   
  #7
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Е па даде, тој е.. А Нексус "новиот" е нексус 2 од 2013-та. Тоа што има wifi не е "новиот" туку модел со wifi колку се секавам..

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  #8
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: