MiBand (1s) with heart rate monitor

Дискусија во форумот 'Mi Band' започната од darko, 20 дек 2015.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Ајде нека е со среќа :)
  Инаку, стави го малце на полнач, ако почне да се полни извади го, протриј го од горе (да има сензорче :) ) и тогаш пробај. Може да е батеријата скроз испразнета, па му треба време да ја подигне.
  Ако не, пробај со оваа апликација, а таму во темата имаш и некои Tips & Tricks како да го средиш:
  http://en.miui.com/thread-404257-1-1.html
   
  #21
 2. Nordik

  Nordik New Member

  Член од:
  10 јан 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  Телефон:
  Redmond note 4
  Верзија:
  Miui 6.0
  Благодарам, веќе во неколку наврати го полнев, индикаторите многу слабо светат. Сепак ќе се обидам повторно,ќе ја видам и апликацијата. Поздрав.
   
  #22
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. darko

  darko Member

  Член од:
  19 авг 2015
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  36
  Телефон:
  Redmi Note 2
  Верзија:
  7
  Секогаш полнете го Mi Band-от на USB port од компјутер, лаптоп или некој уред кој дава максимум јачина на струја за полнење од 500mA (т.е. 0,5 А) затоа што батеријата на овој уред е многу мала и осетлива. Доколку кабелчето за полнење го приклучите на полнач за мобилен телефон може да ја оштетите батеријата затоа што тие полначи даваат струја од 1А па нагоре.

  Дополнително при спарување на бендот, ставете го уредот (без белегзијата) директно врз екранот на телефонот, кај мене така успева побрзо да го најде.

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  #23
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nordik

  Nordik New Member

  Член од:
  10 јан 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  Телефон:
  Redmond note 4
  Верзија:
  Miui 6.0
   
  #24
 5. Nordik

  Nordik New Member

  Член од:
  10 јан 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  Телефон:
  Redmond note 4
  Верзија:
  Miui 6.0
  Дури сега успеав да го упарам mi band 1s со новиот update на mi fit .
   
  #25
 6. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  85
  И јас се мачев денеска доста да го спарам мибанд1а со редми4 про и на крај коа уклучив GPS од прва се поврза,можеби случајност можеби не.Нека стои како информација може ќе му помогне на некој...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #26
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zamisli

  zamisli New Member

  Член од:
  29 окт 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Имам проблем со тоа што мибандот 1s се дисконектира од блутутот, и отклучувањето е или мн споро или воопшто не работи. Мифит е заклучена да работи. Некое чаре?

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
  #27
 8. zamisli

  zamisli New Member

  Член од:
  29 окт 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Денес на фудбал! Нешо грешка е или ја не знам како да ја наместам апликацијава... Телефонот у ранец, можда гпс ме следел ама од клупа :)
  [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
  #28
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Чудно, пробај да го unpair од тој телефон, па после пак pair со истиот акаунт. Незнам дали има опција апликацијата да го ресетира бендот, види дали постои.
   
  #29
  На zamisli му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zamisli

  zamisli New Member

  Член од:
  29 окт 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  @Admin, пробав блутут шер да се стопира и да се избрише кеш, ама пак се дисконектира и блутут анлок не функционира!


  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Едит:
  Пробав сега и на друг начин, додека се полни ми бандот на пц да го упарам, па ќе пишам како работи
   
  #30
  Последна промена: 7 мар 2017
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Ако си на последниот европски билд, има кај него проблем до блутут конекцијата. Почекај го петочниот билд , би требало да е ок средено.
   
  #31
  На zamisli му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zamisli

  zamisli New Member

  Член од:
  29 окт 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  На стар сум 6.8.11, некако ме мрзеше да апдејтувам, ќе го почекам новиот па и него ќе го пробам

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
  #32

Сподели преку: