Mi Note Pro

Дискусија во форумот 'Mi Note (Standard / Pro)' започната од Deksa, 2 јан 2017.

 1. Deksa

  Deksa New Member

  Член од:
  26 апр 2016
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Redmi Note 3 Pro
  Верзија:
  Android 5.1.1/MIUI 7.1
  Здраво. Има ли некој апдејт за Ми Ноте Про? Кога ќе пробам да апдејтувам не ми дава ништо. Моментално имам 6.4.14

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
  #1
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Мислам дека има, тој треба да има и TWRP твојот.. Зборуваме за ЕУ верзија така? Ако е да, тогаш пробај преку Updater овој фајл инстлаирај го: https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120693808
   
  #2
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Deksa

  Deksa New Member

  Член од:
  26 апр 2016
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Redmi Note 3 Pro
  Верзија:
  Android 5.1.1/MIUI 7.1
  Фала ти Геро ќе пробам па ќе пишам инфо

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
  #3
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: