Mi Key [Official]

Дискусија во форумот 'Mi Апликации и Теми / Apps & Themes' започната од Admin, 25 ное 2014.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Mi Key или Mi Click, е апликација за малото копче кое се става во отворот за слушалки и може да му се дефинираат до 15 различни функции кои може вашиот Mi телефон да ги извршува.

  Mi Key [2.0.1. - xiaomi.eu]: DOWNLOAD
   
  #1
 2. tomi_z

  tomi_z New Member

  Член од:
  17 фев 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  redmi 3
  Има ли понова верзија? Се што наоѓам е од 2014...
   
  #2
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  #3
 4. tomi_z

  tomi_z New Member

  Член од:
  17 фев 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  redmi 3
  Таа и ја користам, ама на Ми 5 не функционира... Џабе кликам, нејќе ни камера да отвори, ни ништо.
   
  #4
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  а на која верзија на ОС си?
   
  #5
 6. tomi_z

  tomi_z New Member

  Член од:
  17 фев 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  redmi 3
  Завчера го земав, и на мое изненадување не е со .еу, туку глобален ром.
   

  Прикачени податотеки:

  #6
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Од каде го зема? Ако е нов, неможе да биде со ЕУ никако, тој се става само на отклучен БЛ.
   
  #7
 8. tomi_z

  tomi_z New Member

  Член од:
  17 фев 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  redmi 3
  Од Хај сторе, во петокот. Исто и Ми ки од таму. И силиконска маска, кога сме веќе на муабетов :D
   
  #8
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Ок, пошто ми спомна ЕУ па се зачудив. Не смее со тој ОС да оди фабрички, бар во Хај не смее да се продаваат така по процедура.
  Во секој случај, МиКи мора да работи и на глобалниот. Еве неколку последни верзии, и една постара 2.0.1. Симни ги и пробај ги сите ако не ти е проблем.

  http://www.miui.mk/files/?dir=Mi_Key
   
  #9
 10. tomi_z

  tomi_z New Member

  Член од:
  17 фев 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  redmi 3
  Аха, јас мислев Хај става .еу ром...

  Да го отклучувам, вреди .еу повеќе од Глобал?

  Ќе пробам за МиКиво, ваљда ќе го профункционирам. Ако не, ќе оди кај жена ми на Редми3, таму си работи ОК.
   
  #10
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Се ставаше до лани, но откога се заклучи БЛ тогаш не смее никој да пипа. Затоа мораш прво да го отклучиш сам, па после да се става ЕУ. Кај него на 7.0 нугат има проблем тоа МиКи како што прочитав сега, некои сервиси не се вградени во самиот ром, Ант сервисите, а треба. Што значи може и да профункционира во иднина, но нема точна информација.
  Инаку кај Редми 3 на база 5.х работи како што кажа.

  Sent from my MI 5s
   
  #11

Сподели преку: