НОВО Mi Box Mini - Android TV Box - слики и комплетни спецификации!

Дискусија во форумот 'Mi Box Mini' започната од Admin, 17 јан 2015.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Mi Box MINI спецификација:
  • Процесор: Cortex-A7 1.3 GHz Quad Core
  • Изработка: 282 Компоненти, Матичната плоча е со 3 пати помала површина од Кредитна Картица
  • РАМ: 1GB LP-DDR3 (933 Mhz)
  • Интерна Меморија: eMMC 4GB
  • Не поддржува дополнителна / надворешна меморија
  • Аудио/Видео: Стандарден HDMI излез, Резолуција FHD (1920x1080), Репродукција на H.265 кодирани видео фајлови
  • GPU: Mali 450 GPU (4 + 2 јадра)
  • напојување: Интегрирано, се прикачува целиот уред на штекерот 100V - 240V
  • Димензии: 4 пати помал од Mi Box Pro
  • WLАН: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Dual-Band (2.4 Ghz / 5 GHz), Wi-Fi Direct
  • Bluetooth: v4.0, A2DP
  • Даличинско: 11 копчиња, работи преку Bluetooth
  • OS: Android KitKat 4.4.4 со MIUI TVBOX OS
  • Куќиште: Пластика од висок квалитет, неверојатно компактно, опција за повеќе бои, но белата е стандардна
  • Аудио: Dolby и DTS аудио стандарди
  благодарност до @@BalcanGSM за дополнителното инфо!

  Прегледај го приврзокот 137 Прегледај го приврзокот 138 Прегледај го приврзокот 139 Прегледај го приврзокот 140 Прегледај го приврзокот 141 Прегледај го приврзокот 142
   
  #1
  Изменето од модератор: 17 јан 2015
  На 2 луѓе им се допаѓа ова.

Сподели преку: