НОВО Mi Box 3 Pro - Инфо

Дискусија во форумот 'Mi Box 3 Pro' започната од Admin, 4 мај 2016.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Дојде време да отвориме една тема (кратка со оглед на времето) со инфо за новиот Mi Box 3 Pro верзијата, која што неодамна излезе во продажба.

  СЛИКИ:

  summary-upan.jpg
  summary-function.png  ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ:
  Новиот Mi Box доаѓа со ново Xiaomi Bluetooth Voice Motion Sensing controller (далечинско), со доста унапредени перформанси, до 80% за некои работи со помош на новиот Сortex-A72 процесор. Сега и звукот е по природен преку HDMI 2.0 преносот. Новиот силен GPU поддржува сега и OPEN GL 3.1 и Open Cl.

  CPU: MT8693 dual-core Cortex-A72 + quard-core Cortex-A53 64 bit 2.0GHz
  GPU: Power VR GX6250
  Output resolution:4K (3840 X 2160)
  RAM: 2GB LPDDR3
  ROM: 8GB eMMC5.0
  OS: Android 5.1 (Certificated by Google CTS)
  WiFi: Dual-band 2.4GHz/5GHz 802.11a/b/g/n/ac
  WiFi antenna: 2*2 dual antenna
  Bluetooth: Bluetooth 4.1+ EDR (enhanced data rate)
  Video decod format:
  H.265 4K2K@60frame/s;H.264 4K2K@30frame/s;MPEG1/2/4,DivX4/5,WMV3-1920*1080P@60frame/s;
  Video format:
  FLV,MOV,AVI,MKV,TS,M2TS, MP4,3GP,MPEG,OGM
  Sound decoding:
  DTS 2.0+Digital Out,Dolby Digital Plus
  Music format: MP3,APE,Flac,AAC,Ogg
  Picture format: JPG,BMP,GIF,PNG
  HDMI: HDMI 2.0
  USB: USB 2.0 x 2
  AV: NO

  СОФТВЕР:
  Што е најбитно, покрај тоа горе кажаното е искуството со овој бокс. Искрено, јас го имам Ми Бокс 2 но овој е до 50% побрз сигурно. Не во неговото мени, туку внатре во самите апликации, како и при работа на Коди.

  Тука верзијата е последна MI TV 1.4.x.x и е доста испеглана, со неколку додатоци кои што ќе се имплементираат и во софтверот на другиот Бокс. За Мини-то немам информации, но и тоа треба исто. Друга најбитна работа во моментов мислам дека е тоа што тука успешно се инсталира и Google Services / Play Store, како и тоа што You Tube работи одлично. Тоа се должи до новата база на Андроидот 5.1 како и некоја сертификација која што Mi ја платил на Google. Незнам што точно, но има разлика. Апликациите си работат кој на секој нормален уред. Исто така, успеав и да го рутирам, и тоа работи екстра. Е сега, пристапот до него е со Wireless ADB поради тоа што нема Micro USB порта, па да се однесува како мобилен приклучен на PC.

  Еве неколку слики:
  IMG_20160504_183017_HDR.jpg
  IMG_20160504_181305_HDR.jpg


  Толку за сега, ако ве интересира нешто прашајте слободно.
   
  #1
  Последна промена: 4 мај 2016
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  продавам Ми бох про 2 ;-)
   
  #2
  На fenomenmk и Admin им се допаѓа ова.
 3. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Ахахаха добар си..

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  #3

Сподели преку: