KODI

Дискусија во форумот 'Mi Box Pro Enhanced' започната од Dande, 25 фев 2015.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  #81
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  A eve i nova verzija na Kodi 17.
  Odlicno izgleda :)

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  #82
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118
  #83
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118
  го инсталирав 16.1 јарвис, глобално исто, навидум со мали ситници, многу побрзо отвора, и веројатно помалку кешира!
  не ми работи брз скролл на менијата, ги листа едно по едно, но не е до јарвисот и на исеграндот се случуваше истото, дали можеби е батеријата?
   
  #84
 5. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  како мислиш батеријата?
   
  #85
 6. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118
  батеријата на далечинското да не е ослабена па може само поединечни да штрака, потребна е повеќе енергија кога ќе држиш да листа брзо, на тоа мислев, а?
   
  #86
 7. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Е тоа незнам, може и да е ослабена, кај мене не сум приметил ништо посебно...
   
  #87
 8. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118
  #88
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118
  пробано, поради слаба батерија, скрола по менијата едно по едно,
  сега ја сменив батеријата и си е во ред!
   
  #89
 10. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118
  значи со андроид 4.2.2 може да се користи коди 16.1

  за коди 17.1 стабле бара најмалку андроид 5.0
   
  #90
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  118

Сподели преку: