Facebook

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од DaFaq, 13 мар 2018.

 1. DaFaq

  DaFaq New Member

  Член од:
  13 мар 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 4
  Верзија:
  Miui 8.0
  Секогаш кога ќе пуштам Facebook кога сакам да погледнам некое видео ми crash-а апликацијата. Тоа се случува можеби 2-3 месеци пред тоа беше се во ред. Имам Redmi Note 4. Дали може помош:)
   
  #1
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Проба да исчистиш кеш и дата на апликацијата?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #2
 3. DaFaq

  DaFaq New Member

  Член од:
  13 мар 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 4
  Верзија:
  Miui 8.0
  Да да неколку пати. И кога ќе ја пуштам ќе работи се како треба на прво пуштање и толку. Исто се обидов и со бришење и повторно инсталирање.
   
  #3
 4. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Искрено незнам што да ти кажам,да пробаш да направиш апдејт на аплијацијата ако има понова верзија на плејстор?
   
  #4
 5. DaFaq

  DaFaq New Member

  Член од:
  13 мар 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 4
  Верзија:
  Miui 8.0
  И тоа пробав. Единствено што ми текнува е дека можеби е проблемот со miui верзијата сега ми е 8.0
   
  #5
 6. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  ако има понов билд инсталирај го па види со него.
   
  #6

Сподели преку: