РОМ [Developer] [MIUI 5 - 4.4] - 4.11.21

Дискусија во форумот 'LG G2' започната од Admin, 8 ное 2014.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Дали има Xposed на него инсталирано? Ако да, симни го овој модул таму, имаш све: G2 TweaksBox
   
  #21
 2. Viktor

  Viktor New Member

  Член од:
  21 ное 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  15
  У гужва бев изминативе денови и не успеав да напишам на форумов што напраив со миуи ромот :). Во средата го инсталирав, го користев неколку дена, се снајдов со копчињата на екран, се активираат во LG settings како што спомна, не знам како сум ги промашил при првото инсталирање. Копчињата се ептен мали, се средува тоа со Xposed, ако си на dalvik. Ромот го користев неколку дена, големи багови некои не најдов, има некои работи што се појавуваат на кинески, ама ништо страшно. Се вратив на G3 ромот Cloudy повторно, зошто за секојдневно користење ми е најоптимизиран и мн подобро реагира на tap to wake функцијата.
  Ова ми беше прво искуство со MIUI ром, сигурен сум дека не и последно. Сакам да експериментирам и немам никаква аверзија, баш би сакал да има и MIUI 6 build за г2.
   
  #22
  На 3 луѓе им се допаѓа ова.
 3. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Одлично, фала ти за постот. Ако треба нешто слободно пиши тука, па и со нов Мi телефон да те читаме ;)

  Sent from my MI 4W
   
  #23
  На 5 луѓе им се допаѓа ова.

Сподели преку: