проблем со полнење на банд 2

Дискусија во форумот 'Mi Band 2' започната од Hoze, 3 мар 2018.

 1. Hoze

  Hoze New Member

  Член од:
  16 ное 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  MI 5s
  Верзија:
  MIUI 9 8.2.1 Weekly
  здраво
  имам ми банд 2, кога ќе го ставам да се полни после неколку минути почнува да вибрира и пишува 100% батерија и е многу топол.
  после 15-20 минути исклучен од полнач батеријата паѓа под 50%, после 2 саата падна на 17% и остана на 17 некое време.
  пробав пак да го укчучам на полнач, пак исто се случи.
  барав по интернет, не сретнав таков проблем.
  саатот е купен од gearbest пред 5-6 месеци. (имам купено и од hi.com.mk пред 1 година, нема проблеми)
  некоја да има идеа?
  фала
   
  #1
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Батери капут

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #2
 3. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  Пробај истроши го до нула на батеријата. Па наполни го до стотка. Неколку пати така. Најнова е верзијата на фирмверот?
   
  #3
 4. Hoze

  Hoze New Member

  Член од:
  16 ное 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  MI 5s
  Верзија:
  MIUI 9 8.2.1 Weekly
  најновата верзија е, ќе го оставам да се испразни па ќе пробам. фала
   
  #4
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  И јас имам Банд 2 од ГБ, па од почеток батеријата чудно се понашаше. Баш пиши што ќе направиш
   
  #5
 6. Hoze

  Hoze New Member

  Член од:
  16 ное 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  MI 5s
  Верзија:
  MIUI 9 8.2.1 Weekly
  ќе треба да почекаш, моменално е на 43% батеријата, ќе ја оставам да се испразни до крај (2 недели) па ќе пробам пак да го наполнам.
   
  #6
 7. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  Ако издржи 2 недели...
   
  #7

Сподели преку: