HOT! Собиранка 2015

Дискусија во форумот 'Инфо за МIUI Mакедонија !' започната од Admin, 16 мар 2015.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Дечки има мала организација, која ја организираше еден член на форумот gsm.com.mk, во соработка со Hi Store со цел да се подружиме вон границите на текстуалните ликови на интернет. Има некоја домаќа ракијка и по некое парче пица да омрсиме стомак. Ќе има и све од Mi како уреди и телефони, па кој сака да види нешто, да тестира MIUI, па провери, може слободно да го стори тоа. Ќе се потрудам и да наместам еден видео бим, да закачам еден/два Бокс-а па и тоа да го видите.

  Време: Вторник (утре) 17.03. - од 18:22ч.
  Локација: Игротека ПРИКАЗНА во Капиштец (комплексот КТК зградите)
  Мапа:
  ce5dfd96fd574237ff07e93072036aae.jpg

  Пишете тука кој сака, да се испланираме со луѓе за да има бар по едно парче за сите :)
   
  #1
  На SaleSk, maki01 и Bumble им се допаѓа ова.
 2. Bumble

  Bumble Administrator
  Staff Member

  Член од:
  2 мар 2015
  Мислења:
  194
  Допаѓања:
  161
  Телефон:
  RN3
  @Admin како бе по едно парче пица ја знаеш колку јадам?
  [​IMG]


  Sent from my MI 4W
   
  #2
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Да бе, па сите пари од донациите на твоите пици да ги потрошиме :)
   
  #3
 4. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  Бравос за иницијативата! Ова кинезиве може да позавидат на организацијата
   
  #4
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. maki01

  maki01 Member

  Член од:
  23 окт 2014
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  67
  Телефон:
  Redmi 1S
  Верзија:
  MIUI v7 (5.9.10)
  Исто и од мене eдно големо Браво за иницијативата. Доаѓам и јас, па се гледаме утре :)
   
  #5
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. fenomenmk

  fenomenmk Member

  Член од:
  25 јан 2015
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  59
  А боксот може да си го донесам? :)
   
  #6
 7. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Таму нема што да му правиме, таму дружба малце. Средување кај мене на работа :)

  Sent from my MI 4W
   
  #7
 8. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Супер поминавме вчера, мислам дека сите имаа по нешто да видат, а и да се запознаеме :) се надевам ќе има повеќе вакви собиранки во иднина. Тие што пропуштија нека се каат малку ;)

  sobiranka.png
   
  #8
  На StalkeR, Corbe, goran и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: