НОВО Промовиран е Mi Band 2

Дискусија во форумот 'Mi Band 2' започната од Admin, 2 јун 2016.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Штотуку ја загреавме играта со нашиот најнов Mi Band 2, сега со OLED дисплеј да може да го следите вашиот прогрес веднаш. Плус, сега е и часовник истотака Ова се спецификациите (на англиски):
  - Fitness, heart rate, and sleep tracker
  - Scratch-resistant OLED display that shows time, step count, heart rate with a wrist lift or a button tap
  - Power-efficient ADI accelerometer and optical heart rate sensor
  - Upgraded pedometer algorithm
  - Hypoallergenic, medical-grade silicone band
  - 20-day battery
  - IP67 water-resistant
  - Anodized 0.05mm ultra-thin button rests flush against the display
  - 2nd-gen Bluetooth 4.0
  - Customized nudge alerts to keep you moving


  13323171_10153438980676612_1026611050259485672_o.jpg
  13346183_10153438981146612_2656473821333359865_o.jpg 13320455_10153438981251612_2180381528677301104_o.jpg 13308735_10153438980711612_1956577589117000276_o.jpg 13350443_10153438981576612_8538782861784878248_o.jpg 13329390_10153438981186612_8611542866149555572_o.jpg 13350268_10153438981416612_1385960964723254650_o.jpg 13350296_10153438981496612_3464736462437690173_o.jpg 13350397_10153438981321612_2977559064470075214_o.jpg
   
  #1
  На zoran, Bumble и Dande им се допаѓа ова.
 2. mickeymkd

  mickeymkd New Member

  Член од:
  10 мар 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  12
  Телефон:
  redmi 3
  Денес ми стигна miband 1s и неколку пати дигам рака за да видам колку е саат.
  Добро што е новиот цел црн, подискретен е.

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
  #2
  На dimsa и Admin им се допаѓа ова.
 3. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Да да, добар е.. Ќе видиме кога ќе стигне како ќе се покаже...

  Sent from Mi 5 Ќутук Црн
   
  #3
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  Sent from Mi 5 Ќутук Црн :) :) :)
   
  #4
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dimsa

  dimsa New Member

  Член од:
  8 окт 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  20
  Телефон:
  Redmi Note 2 Prime
  Кога се очекува да стигне во МК?
   
  #5
 6. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  За 10 дена некаде.. Сосе цената која ќе се знае оваа недела..
   
  #6
  На dimsa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dimsa

  dimsa New Member

  Член од:
  8 окт 2015
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  20
  Телефон:
  Redmi Note 2 Prime
  Абер некој за мибенд 2-ката ??
   
  #7
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Го има, но е скап уште.. Ќе има мислам промо на Mi Band 1S сега за кратко, додека не дојде 2-ката..
   
  #8
 9. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Caller ID mi band 2 English language apk
   
  #9
 10. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  ne kazva koj me bara
   
  #10
 11. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Mi Fit 2.2.9 (3113) go naprajv sega kazva
   
  #11
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. StalkeR

  StalkeR New Member

  Член од:
  2 апр 2016
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  10
  Телефон:
  Redmi Note 3 Pro
  Верзија:
  MIUI 8
  Не добивам нотификации од Вибер апликацијава. Другото тера без проблем, оваа не сака никако, ниту на 1 ниту на 2 јката. Некој да знае што, зошто, како?
   
  #12
  На zoran му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: