Проблем со Mi4

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од PIPO, 17 јун 2017.

 1. PIPO

  PIPO New Member

  Член од:
  17 јун 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  Xiaomi Mi4
  Имам проблем со софтверот на мобилниот од кога го абдејтирав новиот софтвер MIUI 8 Global 7.5.25 | Beta константно ми се појавува "Unfortunately, the proces android" и има Cancle i Report што и да стиснес останува пак истото и после одреден периот се гаси и сам се пали и немозе да влезеш да зборуваш да вртиш само може да ти вртат и некогас дозволува ФБ и др апликации.
   
  #1
 2. mnikolce

  mnikolce Active Member

  Член од:
  15 апр 2015
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  89
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W / Xiaomi Redmi 2
  Верзија:
  MIUI Последната :)
  Рестартирај во рековери и wipe dalvik / cache, а најдобро со wipe all. Внимавај тоа ќе ти избрише се од телефонот, претходно зачувај си ги податоците на PC.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  #2
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  164
  Најдобро е да направиш фектори ресет. Внимавај направи си бекап претходно, пошо се ке ти избрише што имаш во телефонот.
   
  #3
 4. PIPO

  PIPO New Member

  Член од:
  17 јун 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  Xiaomi Mi4
  фала на помошта успеав и ако имате предлог и објаснување за најдобар софтвер за ми4 (последен) мозе да пратите :D
   
  #4
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  1.156
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Не треба нов, тој проблем е поради „измешани“ инсталации. Направи Factory Reset ќе биде добар :)
   
  #5
  На mnikolce и Dr.MTR им се допаѓа ова.

Сподели преку: