Проблем со смарт кавер мод

Дискусија во форумот 'Mi 4' започната од PIPO, 25 авг 2017.

 1. PIPO

  PIPO New Member

  Член од:
  17 јун 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  Xiaomi Mi4
  Да помогне некој имам проблем флип маска земав но не работи иако е пуштен смарт кавер мод
   
  #1
 2. mnikolce

  mnikolce Active Member

  Член од:
  15 апр 2015
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  94
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W / Xiaomi Redmi 2
  Верзија:
  MIUI Последната :)
  Дали е оригинална? И убаво прогуглај можно е да функционира на миуи6 или 7 но не со миуи8...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  #2

Сподели преку: