Проблем со редми ноте 4

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од gockan, 9 окт 2017.

 1. gockan

  gockan New Member

  Член од:
  19 јун 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  redmi note 4
  Верзија:
  6.0
  Пред некој ден од високо ми падна телефонот право на железо и ми се оштети делот измеѓу повер копчето и волумен довн...проблем е сега што после гасење на телефонот пошо го изгаснав имаше 50 посто батерија и нема функција за полнење и кога ке го запалам пак се појавува fastboot... можеби и копчето за волуме довн е заглавено од ударот .... IMG_4728.JPG каде се наоѓа сервисот за редми ноте 4 или телефонски број за контакт...и дали се сервисира овоа...инаку телефонот беше со футрола
   
  #1

Сподели преку: