Проблем со батерија

Дискусија во форумот 'Redmi 3 / Pro' започната од head, 12 авг 2017.

 1. head

  head New Member

  Член од:
  7 јун 2016
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  9
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 Pro
  Верзија:
  Global Stable 8.0.5.0
  Дечки , ми треба мислење ...

  Имено , телефонот го имам една година (2гб рам, 16 гб меморија , со Global weekly rom) и до пред некој ден си работеше нормално , и батеријата си држеше до 2 дена . Пред некој ден престана да ги отвара апликациите , и пробав да му направам рестарт . Телефонот заглави на МИ логото , па морав преку рекавери да му направам фактори ресет .
  Телефонот одтогаш си работи нормално , ама батеријата е ужас . Се "полни" за еден саат , ама исто така и се празни за саат два . Го вадам од полнач , полн е со 100%, и за 5 минути максимум паѓа на 70 % , и продолжува бргу да се празни .
  Фабричката апликација за проверка на батеријата ми вика дека со неа се е во ред .
  Мислев да не е до Викли верзијата на ромот па инсталирав и глобал стабле ром , ама проблемот остана ист .

  Па ме интересира ваше мислење/искуство , што би можело да биде проблемот , батеријата ли , телефонот ли ?

  поздрав

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  #1

Сподели преку: