HOT! Отклучете Bootloader и инсталирајте xiaomi.eu ROM - 100% сигурно

Дискусија во форумот 'Инсталација и флешување на MIUI' започната од Admin, 16 јан 2017.

 1. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Правам бекап и на крај ми искача ова со црвениве зборови,дали е во ред бекапов?
  [​IMG]

  Белобрадиот интериста
  Невермајнд,лоша верзија на twrp си стаив руска преработка од истата верзија(со ефс,модем опции) и без проблем си пројде бекапот
   
  #101
  Последна промена: 8 апр 2017
  На Dr.MTR и Admin им се допаѓа ова.
 2. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Бекапот си е во ред. грешката ти ја дава пошо систем партицијата е нон стоп активна, а при бекапот се обидува да направи бекап на партиција со активни процеси.
   
  #102
 3. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Со руската верзија си пројде и без тоа :D

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #103
 4. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  можно е. русите се познати по модовите.
   
  #104
 5. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Првата што зезаше е cofface вторава од некој рус обработка од првава,со плус опции со нејзе како бекап на ефс фолдер на модем и многу други работи.И двете се верзија 3.1.0-0 апдејт.Симнати од рускиот форум од страната за редми 4 про

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #105
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vlat4e1

  vlat4e1 New Member

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Телефон:
  mi4c
  Верзија:
  MIUI 8.0.16.0 (LXKCNCI_20151104_SZ) STABLE
  ПРВО ДА ВИ СЕ ЗАБЛАГОДАРАМ НА БРЗИТЕ ОДГОВОРИ! :)
  И ДА, КОНЕЧНО ГО СРЕДИВ СО ЕУ РОМ MI4C-ВО, ЦЕЛАТА ФРКА БЕШЕ РОМОТ ПРЕДХОДНО ШТО ГО ИМАВ, ОТКАКО МУ СТАВИВ НЕКОЈ КИНЕСКИ ДЕВЕЛОПЕР (НАЈНОВ СЕГА ШТО Е) ЦЕЛАТА ПРОЦЕДУРА ОД ТЕМАВА СИ ПРОЈДЕ ГЛАТКО!

  ЗА ТИЕ ШТО БИ ПРОБУВАЛЕ: ПРВО СО АПДЕЈТЕРОТ ВО ТЕЛЕФОНОТ КЕ СИ ИНСТАЛИРАТЕ КИНЕСКИ ДЕВЕЛОПЕР РОМ ОД ОВАА СТРАНА http://en.miui.com/download.html И ПОСЛЕ ПОСТАПКАВА ОД ТЕМАВА ТЕРАЈТЕ СИ ЈА, ПРОАЃА СТО ПОСТО.

  ПОЗЗ ДО СИТЕ И ФАЛА УШТЕ ЕДНАШ. :)
   
  #106
  На Dande, Dr.MTR и Admin им се допаѓа ова.
 7. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  Па не е све ОК, ти се заглавил капслокот и само големи букви имаш
   
  #107
  На Dr.MTR и Admin им се допаѓа ова.
 8. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Што беше тоа бон-тон ? :D
   
  #108
 9. vlat4e1

  vlat4e1 New Member

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Телефон:
  mi4c
  Верзија:
  MIUI 8.0.16.0 (LXKCNCI_20151104_SZ) STABLE
  АААА КАПС ЛОКОТ БИЛ "НАЈБИТЕЕЕЕЕН"... ХАХАХА НАЈС!

  не шала на страна незнам ја со форумиве мн мн, намерно беше со капс лок напишано да биде уочливо моето заблагодаруење и колку толку да помогне на тие шо би се нашле у иднина со сличен проб.
  ај сеа чао и се најдобро :D
   
  #109
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Кај ќе одиш? :)

  Sent from my MI 5s
   
  #110
 11. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  Тогаш се е супер со РОМ-от! Инаку такви случаи со РОМ без мали букви не се оправаат лесно
   
  #111
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Кинез чита само со КЕПС напишано, затоа се фака работата, откако ке напишеш со кепс :D
   
  #112
 13. Rikimaru

  Rikimaru New Member

  Член од:
  2 ное 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Телефон:
  Redmi Note 4 High Edition
  Верзија:
  Android 6.0
  Не можам да ја поминам точка четири, бидејќи ебаната страна е на кинески и не знам што треба да направам. Help.
   
  #113
  На vlat4e1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. vlat4e1

  vlat4e1 New Member

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Телефон:
  mi4c
  Верзија:
  MIUI 8.0.16.0 (LXKCNCI_20151104_SZ) STABLE
  добро, изглеа затоа со странциве ми е СТАНД УП комедии коа си муабетиме.... хахахахахха
   
  #114
 15. vlat4e1

  vlat4e1 New Member

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  8
  Телефон:
  mi4c
  Верзија:
  MIUI 8.0.16.0 (LXKCNCI_20151104_SZ) STABLE
  еве решение за твојот проблем. :)
   

  Прикачени податотеки:

  #115
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. jovanjovan

  jovanjovan New Member

  Член од:
  12 фев 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Телефон:
  XIAOMI Redmi 4X
  Верзија:
  MIUI 9.2
  Почитувани,

  Во три наврати имам добиено на поклон Xiaomi 4, 5s i 4X, директно од Кина за кинески пазар.
  Редовно си се ажурираат. Моментално се MIUI version 9.2 Stable.
  Може ли да инсталирам интерационален софтвер, или да не се замарам дури си тераат вака?
  Поздрав
   

  Прикачени податотеки:

  #116

Сподели преку: