SUPPORT Општи технички прашања, проблеми и мислења

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од Admin, 14 ное 2014.

 1. xiaominote4

  xiaominote4 New Member

  Член од:
  29 дек 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  11
  Имам проблем со РМН4, го имам веќе 15 месеци се си беше ок ама подледниве две недели нагло почна слабо да држи батеријата,,(едвај 11 саати) за разлика од птетходно со истото користење по 24 часа. Чаре? Да се префрлам на стејбл или толку е со бат?[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #881
 2. mnikolce

  mnikolce Active Member

  Член од:
  15 апр 2015
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  95
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W / Xiaomi Redmi 2
  Верзија:
  MIUI Последната :)
  Најдобро е да почекаш нов неделен апдејт (в петок) па да видиш дали ќе се повторува брзото празнење, а дури потоа да пробаш со стабилен глобал

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  #882
  На xiaominote4 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Diego

  Diego New Member

  Член од:
  3 мар 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  Samsung
  Верзија:
  6
  Отприлика која би била цената за Xiaomi Redmi note 5 pro кај нас и да не знаете дали во ВИП ќе го има?
   
  #883
  На head му/ѝ се допаѓа ова.
 4. head

  head New Member

  Член од:
  7 јун 2016
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  9
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 Pro
  Верзија:
  Global Stable 8.5.6.0
  Чекам цена и јас... да го сменам редми ноте 3 про

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  #884
 5. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  36
  Телефон:
  3s
  Некој да каже како можам контактите (име/тел.бр.) да ги испечатам на хартија на принтер?
  Секој контакт го дава одделно во .vcf формат и дали има некоја алатка за спојување и принтање на овој формат?
   
  #885
 6. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  85
  Ќе влезеш во систем апс па во контактс па опција експорт то и ќе си ги префрлиш на внатрешна или на мемориска картичка,од тука прати си ги како атачмент сам на себе и после мислам со ексел дека можеш да ги отвориш или прогуглај види шо ќе ти даде.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #886
 7. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  36
  Телефон:
  3s
  #887
 8. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  36
  Телефон:
  3s
  Оваа верзија кај мене се покажа многу лоша. Секое утро требаше да се чисти кешот од околу 400mb. Се полнеше без ништо да правам со телефонот. Денес се ажурураше во понова верзија. Не знам другите какво искуство имаат, но има доста поправки во неа.:think:
   

  Прикачени податотеки:

  #888
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  9.5 е уште подобра изгледа :)
   
  #889
 10. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  36
  Телефон:
  3s
  Не знам колку е подобра!? :wondering::think::rolleyes:

  [​IMG]
   
  #890
 11. Davorkne

  Davorkne New Member

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  4
  Верзија:
  Android 6.0.1 (Marshmallow)
  Здраво дечки,каде можам да најдам заштитно стакло и маска за Редми 5?фала ви :)
   
  #891
 12. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  36
  Телефон:
  3s
  Се појави проблем со плав екран и после се рестартира самиот.
  Ова со рестартите кај мене никако да се реши.
  Плавиот екран е нов момент. Што да му правам и дали се решава овој проблем? :wondering:

  ping @Admin
   
  #892
  Последна промена: 3 апр 2018
 13. Bajramo

  Bajramo New Member

  Член од:
  5 фев 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Па не инсталирај Windows и нема плав екран

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #893

Сподели преку: