SUPPORT Општи технички прашања, проблеми и мислења

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од Admin, 14 ное 2014.

 1. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  31
  За обратно зборевме - MIUI да се стави на A1. Дајте линк за човекот.
   
  #861
 2. Misko6000

  Misko6000 Active Member

  Член од:
  20 ное 2014
  Мислења:
  163
  Допаѓања:
  134
  Телефон:
  Стар
  стопиран е , вчера излезе на xda , ама веројатно заради проблеми денес не е достапен за симнување

  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  #862
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gokok

  gokok New Member

  Член од:
  15 апр 2016
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Redmi Note 2
  Верзија:
  Miui 7.3 v.6324
  Екран за RedMi Note 2 ми треба. Која е цената и дали има.
   
  #863
 4. gokok

  gokok New Member

  Член од:
  15 апр 2016
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Redmi Note 2
  Верзија:
  Miui 7.3 v.6324
  Јас имав Нокија Лумија, почнаа линии по екранот отидов во овластен сервис заменија и ебаа мајче. Па си побарав потврда и однесов во Телеком ми вратија парите. Замислете го користев година и пола, инаку две години гаранција. Е така треба да се одржава гаранција кога се сака. Зависи и како се преговара со производителот за условите. Ако имаш официјален сервис, да биде БАШ сервис и да одржуваш Вистинска гаранција.

  П.С. Инаку си купив Редми Ноут 2 од Хај Стор. Добро се покажа (за среќа).
   
  #864
 5. GoranMiP3

  GoranMiP3 New Member

  Член од:
  30 ное 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  7
  Телефон:
  Redmi 3 Pro
  Верзија:
  MIUI Global 8.0 Stable 8.0.2.0 LAIMIDG
  Zdravo posle update na miui 9 na redmi 3 pro baterijata ja trosi pobrzo za eden den pred toa dva dena bez problem izdrzuvase a primetuv so miui 9 mrezata e postabilna mozno li za signal da ja trosi bat pobrzo .... Screenshot_2018-02-13-22-01-53-309_com.android.settings.png Screenshot_2018-02-13-22-01-53-309_com.android.settings.png I najdobrata opcija na miui 9 split screen ja nema bidejki imam android 5 resenje....
   
  #865
 6. gokok

  gokok New Member

  Член од:
  15 апр 2016
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Redmi Note 2
  Верзија:
  Miui 7.3 v.6324
  After 1 year and 3 month my redmi 3 pro still performed well.Install miui 9 global beta make my device more faster in performance and more battery usage time.

  Ова е од форум на GSM Arena. Јас за мојот Редми Ноут 2 користам 7.3 верзија. Не секогаш новите надградби се добри. До ромот е.
   
  #866
 7. GoranMiP3

  GoranMiP3 New Member

  Член од:
  30 ное 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  7
  Телефон:
  Redmi 3 Pro
  Верзија:
  MIUI Global 8.0 Stable 8.0.2.0 LAIMIDG
  Neli taa beta verzija e probna....stable bi trebalo da bide bez problemi zatoa I nesakam da instaliram verzii dodeka ne se pojavi oficijalna verzija
   
  #867
 8. gokok

  gokok New Member

  Член од:
  15 апр 2016
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Redmi Note 2
  Верзија:
  Miui 7.3 v.6324
  Зависи, јас од глобал користев бета. Но, најдобро ми функционира ЕУ стабилна верзија 7.3 Мислам најдобро во поглед на батерија, функционирање на апликации и мрежа.
   
  #868
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. var

  var New Member

  Член од:
  21 јан 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Имам Redmi Note 4x 3/32 GB (земен од анхоч) со глобал стебјл софтвер. Не сум чепкал ништо, не сум рутирал ништо. Направив апдејт и ми ја инсталираше 9.2.1 верзијата.

  На друг Redmi Note 4x 3/16 GB (земен од анхоч) со глобал стејбл софтвер веќе ја има 9.2.2 верзијата.

  Зошто не ми ја дава 9.2.2 на првиот телефон?

  Кога кликам Check for updates не ми дава нови, но ако отидам во менито со трите точки и кликнам Download Updates, ми симиња некој апдејт, го инсталира, се ребутира телефонот и пак е 9.2.1 верзијата

  [​IMG]
   
  #869
 10. maki01

  maki01 Member

  Член од:
  23 окт 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  70
  Телефон:
  Redmi 1S
  Верзија:
  MIUI v7 (5.9.10)
  Суспендиран е 9.2.2. Го имаше неколку дена за симнување, но има некој баг и го повлекоа.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #870
 11. Bokica

  Bokica New Member

  Член од:
  18 фев 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Имам mi a1 и сакав да прашам дали е добар MIUI ромот што го има достапен за a1, или треба да почекам да излезе MIUI 9 ?
   
  #871
 12. var

  var New Member

  Член од:
  21 јан 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Тогаш овој што има 9.2.2 не е во ред? Треба да направам roll back?
   
  #872
 13. maki01

  maki01 Member

  Член од:
  23 окт 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  70
  Телефон:
  Redmi 1S
  Верзија:
  MIUI v7 (5.9.10)
  Читам луѓево што го имаат инсталирано нешто не се жалат дека има багови, така да ако немаш некои проблеми остај го. Кај и да е ќе излезе средена верзија.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #873
 14. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Модел: Mi Max

  Дури сега забележвам дека не свети а била вклучена хаха. Имам опција на телефонот "Button Lights", таа е за светло на Menu, Home и Back дугмињата, но кога ќе ја вклучам не светат, што можи да е проблемот? Кај внук ми истата опција ја има и работи на Redmi Note 3 Screenshot_2018-02-20-22-59-21-863_com.android.settings.png
   
  #874
 15. var

  var New Member

  Член од:
  21 јан 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Како се гледа колку Mobile Data имам потрошено до сега? Поставив веќе лимит и да ми даде warning, ама не можам да најдам опција како кај други андроиди, да видам до сега колку мобајл дата сум потрошил месецов. Ако ја нема таа опција МИУИто, има ли некоја добра апликација за тоа?
   
  #875
 16. head

  head New Member

  Член од:
  7 јун 2016
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  9
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3 Pro
  Верзија:
  Global Stable 8.5.6.0
  За кога се очекува Redmi Note 5 Pro да го донесете во ХИ Сторе?

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  #876
 17. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Има. Надолу со прсто и ке видиш колу имаш портошено

  Sent from my MI MAX using Tapatalk
   
  #877
  На var и mnikolce им се допаѓа ова.
 18. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  еве видео . видео нешто неможи , ама еве една слика
   
  #878
  Последна промена: 23 фев 2018 во 20:23
 19. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  IMG_20180223_211602.jpg
   
  #879
  На var му/ѝ се допаѓа ова.
 20. maki01

  maki01 Member

  Член од:
  23 окт 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  70
  Телефон:
  Redmi 1S
  Верзија:
  MIUI v7 (5.9.10)
  Ова уклучи го ако сакаш на статус бар да ти покажува инфо како што ти пишал Зоран.[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  #880
  На var, Admin и zoran им се допаѓа ова.

Сподели преку: