SUPPORT Општи технички прашања, проблеми и мислења

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од Admin, 14 ное 2014.

 1. xiaominote4

  xiaominote4 New Member

  Член од:
  29 дек 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  11
  Батеријата ќе држи ли повеќе? Пошо искрено ради тоа го менувам највеќе.Неможе мене со молење од сабајле до вечер да ми држи а другари по 2 дена од шала(за други модели хиоами)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #821
 2. Bajramo

  Bajramo New Member

  Член од:
  5 фев 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Битна разлика би требало да биде и тоа што има Сток Андроид со што би требало да добие повеќе надградби.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #822
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  31
  Телефон:
  3s
  @Admin приметив новитети на насловната страна на вебот и тоа доста позитивни според мене!
  Едната од нив е 2 години гаранција!!!

  За другите недостасуваат информации и нема телефони за продажба со цени.
  А да, и да не заборавам да живне малку форумов. :wasntme:
   
  #823
  На Admin и Dr.MTR им се допаѓа ова.
 4. Misko6000

  Misko6000 Active Member

  Член од:
  20 ное 2014
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  130
  Телефон:
  Стар
  прати ги на инста, има таму 2 3 интересни сликички

  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  #824
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lyupcho

  Lyupcho New Member

  Член од:
  четврток
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Xiaomi redmi note 4x
  Верзија:
  MIUI 9
  Screenshot_20180118-001425.png Ne sum bas u tek amma ako misles na Histore eve vi dokaz za nivnata garancija.Ke si ja imate samo na hartija. Imam uste 4 meseci garancija ama za telefonot nema opravanje zatoa so bilo SKORO GODINA. Zemete vi vistinski telefon a ne lajno kinesko posebno ne od partal firma so nema podrska za uredite so gi prodava.
   
  #825
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  169
  Здраво !

  Физичките оштетувања, (во овој случај механичко оштетување) не го покрива ниедна фирма во МК, па така и Хај се оградува од ова. Без разлика дали телефонот има 2 месеци или 2 години. Физичко/Механичко оштетувања на уредот не ти го покрива никој.
   
  #826
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lyupcho

  Lyupcho New Member

  Член од:
  четврток
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Xiaomi redmi note 4x
  Верзија:
  MIUI 9

  Abe za kakvo fizicko ostetuvanje zborete."pritisok na kopcinjata".So glupi li sme. Pa kopcinjata se od drugata strana. Na prethodniot tel na zenata Acer bese isto se sluci odnesov u VIP kazaa deka e od pregrevanje i smenija ekranot. Plus ekranot ne e skrsen pa da recete deka e od pritisok na ekran. Ama ne e problem ima deka da se pozaleme. A uspat ekrano e 15 dolari i mozam i sam da si go smenam ic ne e sporno ama rabotata bese dodeka e pod garancija da ne go pipkam. A imase prethodno problem i so punenjeto pa nisto ne prezemavte isto. OD MENE TOA
   
  #827
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.836
  Допаѓања:
  1.172
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Еве баш сега отварам. Да, ако стискаш без контрола, се појавува жолта флека. Под гаранција е 3 месеци од фабрика, јас неможам 24 месеци да признаам, посебно што секој на свој начин си го користи апаратот. Тоа нема да се смени, не од мене, туку од фабриката. И не се многу случаи.

  Инаку да, има новости, затоа се приклучив за да постирам.

  И да, секогаш сме нуделе повеќе за клиентите отколку секој друг, и да затоа не' немаше долго време, додека аномалиите не ги отклонивме. Понатака секој има свој избор за парите нели :)
   
  #828
 9. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  73
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Јас да сум ко хај , ке му го вратам , пола од цената, пошто е работен :) да биди фер :)

  Sent from my MI MAX using Tapatalk
   
  #829
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.836
  Допаѓања:
  1.172
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Па и многу сме вратиле искрено. Но од искуство, тој што стиска пресилно на копчињата, или со контра прстот од другата страна, после 6 месеци може да остави траги. Е сега, јас сум нежен и тоа не ми се случило. Но има такви блиски што по цел ден се расправаат на телефон и во нервоза стискаат. Кај тие има на некои модели жолти траги. Тоа не е дефект на материјалот, по ефтин материјал е јбг :) Така е опишано и во гаранцијата, не е тоа само кај Ми, кај сите е. Сем кај тие што можат free во фабрика да ги сменат. А кај Ми нема шанси.
   
  #830
 11. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.836
  Допаѓања:
  1.172
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Може екстра попуст ако купи нов теелфон сега, тоа е до нас :)
   
  #831
 12. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  73
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Поубо здравје

  Sent from my MI MAX using Tapatalk
   
  #832
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lyupcho

  Lyupcho New Member

  Член од:
  четврток
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Xiaomi redmi note 4x
  Верзија:
  MIUI 9
  B
  Brat dali se slagas so mene deka odgovorot ti bese MLATENJE PRAZNA SLAMA. Mnogu zborovi napisa ama nisto ne kaza. Samo nemoj da mislete deka lazete nekoj. Sami se lazete a ke ostete za nekoe vreme. Ne samo so ja nema da kupam vise takvo sranje tuku i mnogu luge ke znaat kakvi matni jajca prodavate. Inace pa za pricinata eve ke ti pratam screenshot vidi si i na koja strana go najdov artiklot www.en.miui.com. bez griza imam doma UV lampa za susenje na lepak i ke opraam sam bez da mora da go zadrzete kaj vas 1 mesec i taka nemam fajda od garancijata neli? Screenshot_20180122-205446.jpg
   
  #833
  На zoran му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lyupcho

  Lyupcho New Member

  Член од:
  четврток
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Телефон:
  Xiaomi redmi note 4x
  Верзија:
  MIUI 9
  Uspat fala za ponudeniot popust. Imam eden Galaxy S8 sega koristam, ama ke se potrudam da se oslobodam od nego i da zemam povtorno Xiaomi. Nekoj predlog posebno??
   
  #834
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.836
  Допаѓања:
  1.172
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  Ти си имаш мислење, тоа е. Инаку ако силиконот не е добар фабрички за 2-3 дена ќе покаже. Тој, поради притисокот од страна, жолтее во допир на кислород, а тоа се случува при раздвојување на стаклото и дигитајзерот. Има по отпорни и по не отпорни. И да, може некој да јави за 8 месеци, некој за 1 а некој за 26. Штом фабриката се откажала од прифаќање на промена под гаранција, ништо тука не можеме. А ти како сакаш, јас нема да го сменам мислењето. А за празна слама мислам дека си грешка.
   
  #835
  На zoran му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.836
  Допаѓања:
  1.172
  Телефон:
  Mi 5
  Верзија:
  Alpha 8
  На пример

  Mi MIX 2_04.png
   
  #836
  На Lyupcho му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mnikolce

  mnikolce Active Member

  Член од:
  15 апр 2015
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  90
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W / Xiaomi Redmi 2
  Верзија:
  MIUI Последната :)
  #837
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: