SUPPORT Општи технички прашања, проблеми и мислења

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од Admin, 14 ное 2014.

 1. Mateskí

  Mateskí New Member

  Член од:
  23 мар 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Телефон:
  Redmi note 3 pro
  Верзија:
  8.1.1.0
  Zdravo.imam redmi note 3 pro, i sega pred nekoj den imase nov update, i sega e 8.5.6.0. stable. No baterijata brzo se trosi, duri i alrmot sabajle ne mi zvonel, a se isklucil telefonot so 22-3 % baterija ???
   
  #801
 2. kirev

  kirev Member

  Член од:
  14 окт 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  34
  Фектори ресет направи му, инсталирај што ти треба и користи го неколку дена, треба да се стабилизира...
   
  #802
 3. Kristina

  Kristina New Member

  Член од:
  12 авг 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  zdravo dali znaete dali Xiaomi Mi A1 ke bide dostapen vo Makedonija?
   
  #803
 4. Corbe

  Corbe Active Member

  Член од:
  24 мај 2015
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  42
  Телефон:
  Xiaomi MI 5
  Верзија:
  MIUI 8.5.2.0.eu stable
  многу тешко пошто и на хи стор да му пишиш нема да имаш повратен одговор

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  #804
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  35
  Телефон:
  3s
  Што се случува со хајстор? Нема да го биде понатаму или?
  Чудни се овие пишувања на форум, а администрација да не реагира. Секој што ќе прочита ќе се замисли малку. :wondering::think:
   
  #805
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Последна активност на админ била на 4-ти август годинава. Оттогаш навака се нема најавено на форумов воопшто.
   
  #806
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  35
  Телефон:
  3s
  Шо ќе биди со хајстор? Форумот може и да продолжи да си работи.
  Пошто друг официјален увозник за Xiaomi во земјава не знам.:think:
   
  #807
 8. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  35
  Телефон:
  3s
  После толку чекање на одговор што сеуште го нема, човек треба ли да се запраша каде на друго место може да се купуваат Xiaomi телефони?:think:
   
  #808
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  76
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  имат некој проблем изгеда . шо е работата ке видиме
   
  #809
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xiaominote4

  xiaominote4 New Member

  Член од:
  29 дек 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  11
  Сакам да менувам од РМТ4, се мислам помеѓу Ми5 , Ми5с и Ми6, Ми5с плус мн ми е голем одма го исфрлам. Ајде некој совет, знам дека Ми 6 е број еден од овие три ама и другиве не се за потценување за разлика од него. Иначе од алиекспрес ќе нарачам.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #810
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Тука сум :) деновиве ќе прегледам што можам, и ќе одговорам. Све е под контрола, мораше малце да се олабават кинезите. Ќе биде како треба ;)
   
  #811
  На GoranMiP3, maki01, petar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Mi A1, наскоро, при крај на Јануари.
   
  #812
  На kirev, zoran и xiaominote4 им се допаѓа ова.
 13. Misko6000

  Misko6000 Active Member

  Член од:
  20 ное 2014
  Мислења:
  163
  Допаѓања:
  134
  Телефон:
  Стар
  xoxoxo santa is back

  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  #813
  На Dr.MTR, mnikolce и Admin им се допаѓа ова.
 14. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Santa has never left :) :)
   
  #814
  На zoran и Misko6000 им се допаѓа ова.
 15. Misko6000

  Misko6000 Active Member

  Член од:
  20 ное 2014
  Мислења:
  163
  Допаѓања:
  134
  Телефон:
  Стар
  a sad, OKINI , sa sa sa.........

  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  #815
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Цена?Или рано е уше?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #816
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Редно беше да се вратиш во колосек. Пукај сеа. :)
   
  #817
  На Admin и petar им се допаѓа ова.
 18. xiaominote4

  xiaominote4 New Member

  Член од:
  29 дек 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  11
  Како што видов на гсм арена излезен е септември 2017 220еур, освен мојот РМН4 што има 3гб рам а овој 4гб не видов ништо подобро. Да не има некока скриена тајна, оптичка варка

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  #818
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kristijan_m75

  kristijan_m75 Active Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  83
  Ме интересираше цената по која ќе го продава мејкерот...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #819
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.851
  Допаѓања:
  1.189
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Има две камери :)

  Топ цена ќе има, ќе пишам дополнително.
   
  #820
  На goran, kristijan_m75 и xiaominote4 им се допаѓа ова.

Сподели преку: