SUPPORT Општи технички прашања, проблеми и мислења

Дискусија во форумот 'Прашања и одговори за проблеми на корисници!' започната од Admin, 14 ное 2014.

 1. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  162
  Не е баш така.. Едно е на хартија друго е во пракса. На мојот Ми5S му требаше повеќе време за да стигне до тие 89%. Некаде околу 1 час. што значи дупло. Тој беше со Qualcomm 3.0 Fast Charging.

  Зависи од ром до ром. Во некој од ромовите FC 3.0 беше исклучен од кернелот. Во некои функционираше. Треба да се проба.
   
  #761
  На Davorkne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. emso

  emso New Member

  Член од:
  24 мај 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  9
  Телефон:
  mi5 pro
  Верзија:
  miui8
  Vnimatelno so fast charge,ne znam za xiaomi no na ostanatite telefoni so fast charge bateriite se unistuvaat mnogu brzo,koristete go samo vo navistina itni situacii

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  #762
  На Dr.MTR и Davorkne им се допаѓа ова.
 3. Davorkne

  Davorkne New Member

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Верзија:
  Android 6.0.1 (Marshmallow)
  Јас користам MIUI version- MIUI 8 Global 7.7.6 | Beta
  Android Version 6.0.1 MMB29M

  Али не ми го полни брзо,вчера баш го тестирав 2 часа и 20 минути се полни од 20 % до 100%.
   
  #763
 4. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  162
  Тој има 4000 мах батерија. Ми5s има 3000 мах. Има разлика.
   
  #764
  На Davorkne му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Davorkne

  Davorkne New Member

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Верзија:
  Android 6.0.1 (Marshmallow)
  Јасно ми е тоа,нели редми 3 подржува брзо полнење?а не ми полни брзо,што треба да направам за да работи брзото полнење?
   
  #765
  На zoran му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  162
  Мислам дека Хајоми немаат платено за Fast Charging 3.0 технологијата од Qualcomm и затоа несмеат да ја интегрираат во полначите. Најверојатно е така за да заштедат некоја пара во цената на чинење на телефонот.
   
  #766
  На Davorkne и zoran им се допаѓа ова.
 7. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  70
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Па нека си патат,

  Sent from my MI MAX using Tapatalk
   
  #767
 8. zoran

  zoran Active Member

  Член од:
  2 јан 2015
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  70
  Телефон:
  Mi Max - Snapdragon 650 3GB - 32GB
  Мислев "платат"

  Sent from my MI MAX using Tapatalk
   
  #768
  На Dr.MTR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  27
  Телефон:
  3s
  miui9 има за 3s?
   
  #769
 10. mnikolce

  mnikolce Active Member

  Член од:
  15 апр 2015
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  88
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W / Xiaomi Redmi 2
  Верзија:
  MIUI Последната :)
  Ќе има во септември 2017.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  #770
  На petar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kristina

  Kristina New Member

  Член од:
  12 авг 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, ме интересира дали во Hi store е достапен телефонот Xiaomi Redmi 4 Pro 3/32 GB или телефонот Xiaomi Redmi 4X 3/32 GB?
   
  #771
 12. petar

  petar Member

  Член од:
  21 мар 2017
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  27
  Телефон:
  3s
  Јави им се на телефон, сигурно ќе ти одговорат. ;)
   
  #772

Сподели преку: