Нов Global Stable Build 6.6.1.0 KHIMICF

Дискусија во форумот 'Redmi Note Pro 4G' започната од Admin, 28 јул 2015.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Ова е нов Стабилен Билд за Редми Ноте 4Г, со 1 СИМ картичка варијантата со СД 400 процесор со кодно име DIOR.

  Не го флешувајте на друг Редми Ноте!

  Еве линк до оригиналниот форум на en.miui.com, таму имате и Recovery како и Fastboot ROM. Имате тука на форумот туторијали како се флешува.

  За сите што не сакаат да се зезаат сп неделни апдејти, да имаат стабилна верзија, а со другите имале некои ситни проблеми, обавезно инсталирајте ја Fastboot варијантата.

  ОВОЈ РОМ НЕМА РУТ И НЕМА ПЛЕЈ СТОР (Google Play Services). Имате индталер тука на форумот, така да со еден клик имате све што треба.

  http://en.miui.com/thread-138092-1-1.html


  Sent from my MI NOTE Pro
   
  #1

Сподели преку: