Мала помош за слабо информирани особи

Дискусија во форумот 'MIUI.mk Loudge Room' започната од Sheerio, 6 фев 2017.

 1. Sheerio

  Sheerio Member

  Член од:
  10 ное 2016
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  29
  Извинете за новава тема ама не знаев кај да прашам(ако смета бришете ја) и однапред извинете зa дебилната природа на прашањево. Луѓе дали некој знае како по ѓаволите се исклучува Google voice search на андроид??? Значи сите можни опции што ги прочитав по сајтови и форуми ги пробав ,све у телефонот ми е off и кога и да ги ставам слушалките тоа чудото упорно се појавува и од такт ме вади,ако ислушам две песни без да ме прекине е хајлајт на денот.Дали да напраам disable google app од апликации и толку да биде или да не треба да купувам нови слушалки случајно? Фала за помошта
   
  #1
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  :) ако си во оваа „соба„ треба и кафе да частиш...
  Оди во Keyboard Settings (choose Keyboards) и таму ќе го видиш Google Voice Typing, исклучи го.
   
  #2
  На Sheerio му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sheerio

  Sheerio Member

  Член од:
  10 ное 2016
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  29
  [​IMG]

  Јас кафе ќе частам не е проблем тоа никаков :)
  Проблемот е што така и ми е подесен телефонот ко што викаш и џабе,еден месец се расправам и не можам да најдам решение на проблемот
   
  #3
  На zoran му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Хмм, епа тогаш е некое подесување во тој Oxygen OS.. Може некоја Accessibility опција да ти вклучи диктат ако ставиш слушалки..
  Или да се побара на нивните форуми https://forums.oneplus.net/ за некој фикс.
   
  #4
 5. Sheerio

  Sheerio Member

  Член од:
  10 ное 2016
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  29
  Читав и на тоа што е Oneplus 3 community ,сеа со нугатот таа апкација ми се инсталираше самата али и таму тоа што го предлагаат не функционира или пак јас грешам нешто ,али ќе прочепкам пак ... Сепак фала ти админ :)
  [​IMG]
  Еве шо викаат од врвот хаха :)
   
  #5
  Последна промена: 7 фев 2017
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Нема проблем.. Да не ти прснала вода во конекторот за слушалки? или снегче :) ?
  А дали проба и со други слушалки?
   
  #6
  На Sheerio му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sheerio

  Sheerio Member

  Член од:
  10 ное 2016
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  29
  Нееее ,телефонот го пазам ептен ама може да има улога тоа што слушалките се у фаза на распаѓање :)
  Не сум пробала со други слушалки ,неам у моментов
   
  #7
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Пробај па пиши, до нив е...
   
  #8
  На Sheerio му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sheerio

  Sheerio Member

  Член од:
  10 ное 2016
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  29
  Стварно до слушалките било...Денес земав нови , немам никаков проблем до сега бар
   
  #9
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: