КЕРНЕЛ Кернел Sources официјално издадени за Mi MIX, Mi Note 2 и Mi 5/5S/5S Plus

Дискусија во форумот 'Новости за Xioami / Xiaomi News section' започната од Admin, 27 апр 2017.

 1. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  174707huznqnu69hf0uqxv.png

  Одлични вести ни стигаат од кујната на развојот на Mi, преку информација за официјално издавање на Кернелот (sources - изворниот код) за Мi MIX, Mi Note 2, Mi 5/5s/5s Plus. Сега можат сите девелопери да почнат да работат на развој на Custom ром-чиња како и кернели со модификации, твикови и подобрувања.

  [​IMG]


  Kernal Source link:
  https://github.com/MiCode/Xiaomi_Kernel_OpenSource/tree/scorpio-m-oss
   
  #1
  На zoran и Dr.MTR им се допаѓа ова.

Сподели преку: