Кафе

Дискусија во форумот 'Mi Апликации и Теми / Apps & Themes' започната од orko02, 30 мар 2016.

 1. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  Па подобар, постабилен, не крахираат апликациите...

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #21
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  Туку...има 3-4 дена батеријава се троши ко луда, на пола ден слегува на минимум без некое големо користење на Mi 4c ?Избришав некои тазе инсталирани апликации ама исто е..

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #22
 3. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  Од радозналост вчера го флешував CM 13.1 ии...имам стари фајлови остатоци како на пр. MIUI, MI DRIVE и фолдери од поранешните апликации, а во текот на постапката му направив wipe cash, dalvik, system. Како да ги избришам ? И друго сакајќи да го копирам бекапот на компјутер (cut-paste) го избришав или неможам да го најдам
  Чаре ?  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #23
  Последна промена: 22 окт 2016
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.846
  Допаѓања:
  1.185
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  :) па незнам како да ти помогнам, т.е. што да ти помагам.. тој бекап од TWRP го имаш во тој фолдер на телефонот, а ако го нема, на твојот РС неможам да барам...

  Остатоците се чистат со формат Internal Storage, но тогаш све на меморијата ќе избрише..
   
  #24
 5. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  ОК значи по чисто инсталирње е- бриши и внатрешна меморија со backup претходно

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #25
 6. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  А бекапов" изгледа не може со cut ....така го снема во "меѓу простор" ;)

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #26
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.846
  Допаѓања:
  1.185
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Па си требал копи-пејст :) јбг

  Sent from my MI 5
   
  #27
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 8. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  Ништо страшно

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #28
 9. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  Поздрав и среќна и весела да биде Новава Година !
  И повторно на форумов, со истиот Mi4c, до сега бев на Lineage 14.1 од TS, па ми здосади некако...нема одамна ништо ново.
  Како е ситуцаија со MIUI ќе ве замолам пуштете некој линк за РОМ секако да е стабилен. Благодарам !

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #29
 10. kristijan_m75

  kristijan_m75 Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  82
  Ако си за еу ром трк до xiaomi.eu и погледни за твојот телефон...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #30
 11. orko02

  orko02 New Member

  Член од:
  13 мар 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  13
  Препорака, линк ? Да не се залетам по нешто нестабилно...

  Sent from my Mi-4c using Tapatalk
   
  #31
 12. kristijan_m75

  kristijan_m75 Member

  Член од:
  20 јан 2017
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  82
  https://xiaomi.eu/community/threads/8-1-18.43035/
  Си креираш акаунт,од табелата си го гледаш името(кратенката на твојот телефон) и си бираш што сакаш дали неделни или стабилни надградби(ромови)...

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  #32

Сподели преку: