Инсталација на Nougat на Note 4 MTK

Дискусија во форумот 'Инсталација и флешување на MIUI' започната од Rikimaru, 8 јул 2017.

 1. Rikimaru

  Rikimaru New Member

  Член од:
  2 ное 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Телефон:
  Redmi Note 4 High Edition
  Верзија:
  Android 6.0
  Здраво,

  Мојот Note 4 со MTK процесор е моментално со MIUI верзија 8.2.1.0 и андроид 6.0. Би сакал да го апгрејдирам со Нугат. Читав низ вашиот туториал меѓутоа јас сум лаик кога доаѓаат во прашање овие работи и некои чекори воопшто не ги разбирам. Дали може некој да ми помогне со поедноставен туториал.

  Ви благодарам однапред.
   
  #1
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.846
  Допаѓања:
  1.185
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Здраво, не е излезен сеуште нов билд за него, ќе почекаш уште малку, сам треба да се апдејтира ако е ок софтверот.
   
  #2
 3. Dr.MTR

  Dr.MTR Moderator
  Staff Member

  Член од:
  18 јун 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  173
  Нема излезен Android N базиран билд за Ноте 4 Медиатек.
   
  #3

Сподели преку: