HOT! Дискусија за Mi Box Enhanced

Дискусија во форумот 'Mi Box Pro Enhanced' започната од Admin, 21 ное 2014.

 1. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  мене лично претходниот дизајн ми беше подобар, овој нафрлан некако, многу кинески!
   
  #221
 2. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  овој им е нешто како AI систем нов, сам ти менува според тоа што користиш, ти дава негови предлози. А нормално со кинеска содржина :)
   
  #222
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  kodi 16.1 jarvis, каде се прави disable на кинескиве реклами?
   
  #223
  На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  бумп
   
  #224
 5. Manfy

  Manfy New Member

  Член од:
  2 апр 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  15
  Единствено кинеско ти е боксот така да кај него во сетинзи види нешто како screensaver, daydream или слично да исклучиш.

  Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
   
  #225
  На Admin и Dande им се допаѓа ова.
 6. Admin

  Admin Founder
  Staff Member

  Член од:
  18 окт 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  1.191
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI
  Нема реклами на КОДИ, тие се од системот на боксот, нема гасење за жал со новиот ОС.
   
  #226
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dande

  Dande Active Member

  Член од:
  27 јан 2015
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  118
  system update 1.5.42 (stable)
   
  #227
 8. Tomche

  Tomche New Member

  Член од:
  27 сеп 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Телефон:
  redmi 3 pro
  пробал ли некој да прави видео повици преку hangouts Или skype
   
  #228
 9. fenomenmk

  fenomenmk Member

  Член од:
  25 јан 2015
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  59
  Здраво, имам од првите боксови од хи.мк. Заборавен е на содтвер на кој го добив од тамо. Моментално сум на kodi 14.2. Вчера после долго време го запалив и главниот аддон за филмови (exodus само за тоа и го користам боксот) не ми наоѓаше сорсови па решив да ставам нови. Гледам дека доста се промениле работиве а јас не сум многу вичен.
  Прашањево е: дали може да се стави на дриг андроид потребен за коди 17.
  Како да подзабришам и што од апп поради тоа што има многу малку слободна меморија?
  Плеј стор не ми треба, не го користам (мислам дека и не ми функционира). Има премногу кинески работи натеупано? Дај кажете, помогнете како да го потсредам.
  @Admin

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  #229
 10. Tomche

  Tomche New Member

  Член од:
  27 сеп 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Телефон:
  redmi 3 pro
  А добро го има некаде да се продава, или тешко
   
  #230

Сподели преку: