Admin
Последна активност:
20 мар 2018 во 17:16
Член од:
18 окт 2014
Мислења:
1.851
Допаѓања:
1.189
Поени од трофеи:
113
Пол:
Машко
Веб-страница:
Локација:
Skopje

Сподели преку:

Admin

Founder, Машко, од Skopje

Staff Member

New Forum! New Life! 1 мар 2015

Последна активност:
20 мар 2018 во 17:16
  1. Mihail
   Mihail
   Zdravo. Vcera zemav telefon mi4c no ima kineski rom i nema google play. probuvav nesto da napravam spored upatstvata na forum za da stavam EU Rom ama nesto ne se snaogam. Kade moze da go odnesam telefonot da mi go sredi nekoj?
   1. На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Admin
    Admin
    дури сега гледам поракава тука на ѕид.. дали го среди?
    27 мар 2017
  2. zorda307
   zorda307
   od pred nekoj den koristam redmi note 3 mtk verzija,miui 7.0.919.0,sakam da ja apdejtuvam vo miui 8,neznam ako,nekoj link ili slicno?
   1. На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Admin
    Admin
    6 окт 2016
   3. zorda307
    zorda307
    6 окт 2016
   4. Admin
    Admin
    Пишувај директно во темата, не тука на ѕид кај мене.
    Ќе ти пуштам нов линк таму сега.
    6 окт 2016
  3. atanasov
   atanasov
   Предложи ми сервис(ер) за MI3.Имам хардверски проблем со SIM слотот.
   1. На Admin му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Admin
    Admin
    не гледам тука на ѕид, сега видов.. Сервис само во Хај Сторе, они ќе ти го средат..
    6 окт 2016
  4. Ardi
   Ardi
   Mi treba pomos, deneska mi dojde mi5, od posle sto se updateirase ne mi raboti slot 2,kako mozete da mi pomognete
  5. dimitar
   dimitar
   imam xiaomi mi3 so nvidia tegra 4 i vo mk niedna 3g mreza ne prepoznava i moze da se koristi samo 2g sto e mnogu spora za koristenje internet.dali moze toa da se sredi so software.?vi blagodaram
   1. Admin
    Admin
    За жал неможе да се користи.. Различна му е антената за мрежата, и тешко може и хардверски да се направи. Ние лани во Србија пробувавме таков модел да оспособиме, но едвај со лемење на други антени фативме сигнал.
    Тој има хардверски можности, пшроцесор и мрежни додатоци, ама нема антени за WCDMA..

    Има софтвер за него, наш што се постира тука, незнам кој го користиш, за тој модел, но нема да помогне за мрежата..
    5 јул 2015
  6. Admin
   Admin
   New Forum! New Life!
   1. Bumble
    Bumble
    tapa e :)
    1 мар 2015
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Веб-страница:
  http://www.miui.mk
  Локација:
  Skopje
  Телефон:
  Mi MIX 2
  Верзија:
  Global MIUI

  Потпис

  We get from the community, we give to the community!